Get Adobe Flash player

Plac przy kanale sercem wsi

W sobotę 31 lipca 2021r. odbyła się uroczystość odsłonięcia muralu, który w połowie czerwca pojawił się na ścianie stodoły państwa Grażyny i Ryszarda Kiedrowskich.  W historii Kamienicy Szlacheckiej to wyjątkowe wydarzenie, gdyż powstały mural jest pierwszym w gminie Stężyca. Inicjatorem powstania tego dzieła była rada sołecka z sołtysem na czele i stowarzyszenie „Kaszubianki”, a wykonawcą pan Andrzej Bastrikin z Gdańska. Spoglądając na dzieło zobaczyć można kanał, najdłuższy dom – Kaszary i kiosk RUCH.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: sekretarz gminy Stężyca Ewa Borzestowska, przewodniczący Rady Gminy Stefan Literski, prezes KUL Mariusz Mówka, koordynatorka projektu Agnieszka Gleinert – Pobłocka, liderki projektu Marzena Treder i Maria Birr oraz sołtys Jacek Treder.

Pieniądze na realizację tegoż zadania pozyskało stowarzyszenie Kaszubianki w ramach grantowego konkursu „Ja, Ty. My...Sąsiedzi”  realizowanego przez Kaszubski Uniwersytet Ludowy w Wieżycy. Otrzymaliśmy również wsparcie z Gminy Stężyca za co serdecznie dziękujemy.

https://youtu.be/kV-ToAEqwYo

Pobierz Regulamin i kartę zgłoszeniową

Film

Lębork

Losowe zdjęcia
Statystyki
mod_vvisit_counterDziś107
mod_vvisit_counterWczoraj176
mod_vvisit_counterRazem1065066

Dziś: 22.Paź.2021