Get Adobe Flash player

PLAC PRZY KANALE SERCEM WSI – wspomnienia

Dnia 23 września br. w auli ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej odbyło się spotkanie Międzypokoleniowe zorganizowane przez Stowarzyszenie Kaszubianki we współpracy z młodzieżą i wychowawcami klas ósmych, na które zaproszeni zostali wszyscy obecni i byli mieszkańcy naszej wsi, a także włodarze gminy, dyrekcja szkoły oraz przedstawiciele KUL z Wieżycy.

Po przywitaniu gości wyświetlono urywek filmu TVP PKF nagrany w centrum naszej wsi w 1967r. Sporo osób przybyłych na spotkanie rozpoznało na filmie siebie lub swoich bliskich. Wróciły wspomnienia.

Następnie młodzież wyświetliła filmiki nagrane z seniorami, którzy podzielili się własnymi wspomnieniami z tamtych czasów. Opowiedzieli młodzieży jak się kiedyś żyło, co można było kupić w kiosku RUCH-u, kto w nim sprzedawał, w jakie zabawy bawiły się wówczas dzieci i jak spędzały czas wolny. Dużo też innych ciekawych rzeczy dowiedziała się młodzież z przedstawionych  wywiadów; o szkole, historii jej rozbudowy, o nauczycielach z tamtych lat, o rozwoju handlu, likwidacji Gromadzkiej Rady Narodowej, powstaniu Ośrodka Zdrowia, itp.

Zebrani zostali ugoszczeni kawą i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Kaszubianki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu, a w szczególności byłym mieszkańcom wsi.

 

Pobierz Regulamin i kartę zgłoszeniową

Film

Lębork

Losowe zdjęcia
Statystyki
mod_vvisit_counterDziś90
mod_vvisit_counterWczoraj176
mod_vvisit_counterRazem1065049

Dziś: 22.Paź.2021